Type to search

Rukomet

ORK BOSNA ovjerila povratak u Premijer ligu!

Share

Derbi 19. kola Prve lige FBiH grupa Jug opravdao je očekivanja. Nisu gosti iz Goražda stigli u Sarajevo sa bijelom zastavom. Odlična utakmica na Mojmilu i na kraju pobjeda Bosne rezultatom 30:28 (15:17).

Studenti odlično otvaraju utakmicu i u 4. minuti imaju 3:0 na krilima pogodaka Vražalića i A. Korkarića. U 7. minuti gosti odgovaraju serijom 3:0, da bi na isteku 11. minute Bosna ponovo postigla tri gola bez ijednog primljenog i izabranici trenera Korkarića su ponovo imali tri gola prednosti (7:4).
U 18. minuti Goražde stiže do prvog vodstva (11:10), a osam minuta poslije i +2 (16:14). U finišu prvog dijela Goražde je imalo i napad za +3. Bosna odlično otvara i drugi dio, brzo nadoknađuje -2, a onda Božić pogađa za preokret (18:17). Mutapčić potom brani zicer, a Božić pogađa za +2.

Razbranio se Mutapčić, a Korkarić nakon odbrane svog golmana pogađa za +3 (21:18). Goražde se vratilo, potom je ponovo slijedila serija Bosne 3:0 (25:22) koju gosti tope sa igračem više nakon što je isključen Toromanović. Studenti novom serijom dolaze do 28:26 na osam minuta do kraja meča. Zakuhalo se u završnici, na minut i pol do kraja Goražde dolazi na gol zaostatka, a Bosna je u završnici igrala sa igračem manje.

Najefikasniji među izabranicima trenera Zuhdije Korkarića bio je Faruk Vražalić sa osam pogodaka, Muhamed Toronanović je postigao šest, Amar Korkarić pet, dok su tri dodali Omanović i Balta. Na golu je bio odličan Kenan Mutapčić koji je meč završio sa 13 odbrana.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Kemal Fazlić sa osam golova, dok su golmani kombinovano skupili 15 odbrana.

Izvor: strogosportski.com