LOADING

Type to search

Tenis

Zverev u fantastičnom meču savladao Đokovića i plasirao se u finale Završnog Mastersa u Torinu

Share

Alexander Saša Zverev plasirao se u finale Završnog Mastersa u Torinu pobjedom nad prvim teniserom svijeta Novakom Đokovićem 2:1 u setovima.
Zverev je slavio rezultatom 7:6(4), 4:6, 6:3 nakon 2 sata i 29 minuta igre.

Prvu brejk loptu u meču vidjeli smo tek u 10. gemu kada je Novak zaprijetio, ali Zverev ju je uspio spasiti, da bi u narednom gemu Nijemac došao do dvije vezane na servis Novaka, ali prvi teniser svijeta uzvraća sa četiri uzastopna poena, osvaja gem i odvodi set u tiebreak.

Tamo se bolje snašao Zverev koji ga dobija 7:4 i stiže do vodstva 1:0 u setovima.

U drugom setu slična slika kao i u prvom, oba tenisera manje-više rutinski osvajaju svoje servis gemove, a onda dolazi deveti gem u kojem Đoković stiže do brejk lopti i koristi drugu, koja mu donosi servis za set.

Činilo se da će Novak lako odservirati za isti, ali je Zverev uspio spasiti čak četiri set lopte prije nego je Novak konačno iskoristio petu i poravnao na 1:1 u setovima.

U prva dva gema trećeg seta oba tenisera su imali polupriliku da dođu do višestrukih brejk lopti. Novak je u prvom gemu stigao do 00:30 na servis Zvereva, ali je Nijemac uzvratio sa četiri uzastopna poena i dobio gem. U narednom je Zverev imao istu situaciju kao i Novak prethodno, ali sada je Novak odlično odigrao nakon 00:30 i poravnao na 1:1.

Ključni trenutak dešava se u četvrtom gemu kada Novak ulazi u seriju grešaka i omogućava Zverevu dvije vezane brejk šanse. Đoković je uspio spasiti prvu, ali ne i drugu, te je Zverev napravio brejk, a onda i potvrdio isti za vodstvo od 4:1.

Imao je Novak priliku da se vrati u meč kada je u sedmom gemu trećeg seta došao do brejk lopte, no Zverev je spašava nakon duge razmjene zahvaljujući grešci Đokovića, čime je ujedno Novak propustio i jedinu priliku za povratak u meč.

Zverev je u gemu u kojem je servirao za meč rutinski priveo isti kraju, te došao do pobjede i plasmana u svoje drugo finale Završnog Mastersa gdje će igrati protiv Daniila Medvedeva.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba